DŁUGOTERMINOWA OPIEKA DOMOWA

Drukuj

Jasło, 12 września 2012 r.

Szanowni Państwo Rzecznicy Narodowego Funduszu Zdrowia
Z wielką przyjemnością przesyłam Państwu otrzymane z biura poselskiego Pana Posła Bogdana Rzońcy linki do interpelacji poselskiej nr 4195 Pana Posła do Ministra Zdrowia:  
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=27DD9D9E
oraz link do odpowiedzi tegoż ministra na ww. interpelację:
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=662317DF

Powyższe zasyłam Państwu z równoczesną prośbą o przekazanie ww. do stosownych wydziałów w swoim NFZ kontraktujących świadczenia opieki długoterminowej domowej i nadzorujących Świadczeniodawców, by ci – po zapoznaniu się z treścią interpelacji i odpowiedzi nań -  spowodowali, że pielęgniarki świadczące usługi w domu chorego pozbyły się wszelkich wątpliwości w temacie jak, kiedy i w jakim zakresie taką opiekę sprawować, by należycie zaspokoić potrzeby podopiecznych nawet najcięższych schorzeń.

W razie dalszych niejasności  w temacie o którym mowa w interpelacji proszę odesłać zainteresowanych do Vademecum Pacjenta na oficjalnej e-stronie NFZ
http://www.nfz.gov.pl/new/art/4816/vademecum_2012_08_03.pdf
gdzie można znaleźć jednoznaczne sformułowania np. cyt.:

„Pielęgniarka opieki długoterminowej domowej wykonuje u pacjenta wszystkie czynności pielęgnacyjne, a nie tylko te, które wymienione są w „Karcie czynności pielęgniarskich dla pielęgniarki opieki długoterminowej domowej”.

Szanowni Państwo, będziemy również bardzo wdzięczni za pilne nadesłanie opinii zainteresowanych wydziałów na ten temat, które z przyjemnością przekażemy osobom chorym i niepełnosprawnym w całym kraju.

Ryszard Dzik Prezes SON "Podkarpacie"

Zakaz kopiowania treści serwisu bez pisemnej zgody. Wszelkie prawa zastrzeżone SON "Podkarpacie" Jasło - 2011 Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych SON Podkarpacie - DŁUGOTERMINOWA OPIEKA DOMOWA.


Joomla 1.7 templates by hostgator coupon